A Somoskői vár és környéke adott otthont az eseménynek, ahol gyönyörű környezetben és időben tekerhettek az ide érkező fiatal diósgyőri versenyzők, akiknek ismét sikerült pár érmet begyűjteniük. Az U19-esek hosszútávú versenyében Korpa István a második helyen zárt, míg az U15-ösöknél a rövidtávon Juhász Áron állhatott fel a dobogó második fokára. A piros-fehérek harmadik érmét Rózsa Dániel szállította, aki az U17-esek rövid távján szerzett bronzot.

A DVTK edzője Dávid Örs a KLND Gravel, Karancs-Medves futamán a 100 km-es hosszútávján masters kategóriában indult és zárt a 9. helyen.

Ezekkel a versenyekkel a DVTK Cycling Team számára befejeződött az idei MTB szezont, ám pihenésre nincs sok idő, ugyanis egy edzőtáborozás után október 7-én megkezdik a 2023/24-es cyclocross szezon, ahol két párhuzamosan futó bajnokság is vár a diósgyőriekre.